همه‌چیز درباره کارخانه شکفته مشهد

نبشی، ناودانی و سپری مهم‌ترین محصولات کارخانه شکفته مشهد هستند که می‌توانید در این مقاله بیشتر در مورد آن‌ها بخوانید.
انتشار: 1400/08/29
اخبار بروزرسانی: 1402/06/26
همه‌چیز درباره کارخانه شکفته مشهد

 

بعید است که شما تا به حال به دنبال خرید نبشی، پروفیل، ناودانی و سپری بوده باشید و نام کارخانه شکفته مشهد برایتان آشنا نباشد. در این میان یکی از نکاتی که علاوه بر کیفیت، باید در خرید مقاطع فولادی به آن توجه کرد، مکان جغرافیایی کارخانه تولیدکننده و فاصله آن تا محل پروژه است. محصولات شکفته مشهد از لحاظ کیفی در رتبه خوبی قرار دارند و اگر پروژه شما در شمال یا شمال‌شرق کشور واقع شده باشد می‌توانید از محصولات این کارخانه استفاده کنید. در ادامه تاریخچه کارخانه شکفته مشهد را به شما خواهیم گفت و محصولات آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم تا شما بتوانید با داشتن اطلاعات کافی، در مورد خرید از این کارخانه تصمیم‌گیری نمایید.

 

 

1. با تاریخچه کارخانه شکفته مشهد آشنا شوید

تاریخچه کارخانه شکفته مشهد به حدود 70 سال قبل باز می‌گردد. تقریباً در دهه 1330 بود که گروه صنعتي شكفته توسط جناب آقای حبیب شکفته به شکل یک کارگاه ريخته‌گري و توليد انواع لوازم سنجش در مشهد تأسیس شد و به طور رسمی فعالیت خود را با نام کارخانه فولاد کبکان آغاز كرد. در ادامه، این مجموعه در سال 1360 روند رو به رشدی را در پیش گرفت، به‌نحوی‌که انواع قطعات کارخانه‌های قطعات ریلی، قند و شکر، کشاورزی، خودرو، گازرسانی و قطعات فورج را به سبد محصولات خود اضافه کرد؛ اما در اواسط دهه 1370 بود که بنای تولید مقاطع فولادی خاص در این کارخانه آغاز و اقداماتی جهت احداث خط تولید فولاد در نظر گرفته شد. در سال 1388 هم کارخانه شکفته مشهد توانست برای اولین بار و با تکیه بر توان بومی، تجهیزات خط نورد را مطابق با استانداردهای جهانی طراحی کند و از این طریق بتواند ظرفیت تولید خود را افزایش دهد.

 

2. محصولات شکفته مشهد شامل کدام مقاطع فولادی می‌شود؟

در طی سال‌های فعالیت کارخانه شکفته مشهد در حوزه تولید مقاطع فولادی، بیشتر فعالیت این مجموعه در تولید انواع نبشی، ناودانی و سپری بوده است. این کارخانه در طول سال‌های اخیر توانسته ظرفیت خط تولید خود را افزایش داده و به نیم میلیون تن مقاطع فولادی و پانصد هزار تن شمش فولادی برساند. همچنین این کارخانه با راه‌اندازی زیرمجموعه‌های خود توانسته به تولید سالیانه یک میلیون و دویست هزار تن کنستانتره، 800 هزار تن آهن اسفنجی و بیش از یک میلیون تن گندله برسد. در حال حاضر کارخانه شکفته مشهد برای بیش از 1000 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
تمامی محصولات شکفته مشهد از طریق نورد گرم و مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی تولید می‌شوند تا درنهایت از کیفیت خوبی برخوردار باشند. از جمله مهم‌ترین استانداردهایی که در تولید محصولات شکفته مشهد رعایت می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1. استاندارد ملی ISIRI 13968-1
2. استاندارد بین‌المللی DIN
3. استاندارد روسی GOST 8510

 

با توجه به قیمت آهن مشتریان به دنبال محصولات بادوام و با کیفیت بالا هستند. به همین منظور این مجموعه برای جلوگیری از خوردگی، محصولات خود را به صورت گالوانیزه گرم و سرد آبکاری می‌کند. در ادامه با مهم‌ترین محصولات این کارخانه آشنا می‌شویم:

 

نبشی کارخانه شکفته

 

1. نبشی شکفته مشهد

نبشی یک مقطع فولادی با دو ضلع عمود بر هم بوده و از اصلی‌ترین محصولات شکفته مشهد است که شهرت خوبی هم در بازار دارد. نبشی‌های شکفته مشهد با استفاده از روش فولاد نورد گرم و از فولاد با جنس کم‌کربن تولید می‌شوند. انواع نبشی این کارخانه اغلب از نوع بال مساوی و در سایزهای زیر تولید می‌شود:

 

سایزهای انواع نبشی شکفته مشهد

ردیف

ضخامت (سانتی‌متر)

سایزها (میلی‌متر)

1

2.5

30*30

2

3

30*30 و 40*40

3

4

40*40 و 50*50

4

5

50*50 و 60*60

5

6

60*60 و 70*70

6

7

70*70 و 80*80

7

8

80*80 و 90*90

8

10

100*100

جدول 1: سایزبندی نبشی شکفته مشهد

 

برای استعلام قیمت نبشی شکفته حتماً از سایت‌های خرید و فروش آنلاین آهن‌آلات که اعتبار بالایی دارند استفاده کنید. البته بهتر است باید بدانید که قیمت نبشی به نرخ دلار، قیمت ورق فولادی، میزان عرضه و تقاضا و روش تولید آن بستگی دارد.


2. ناودانی شکفته مشهد

ناودانی یکی دیگر از محصولات شکفته مشهد است که غالباً از نوع بال شیب‌دار و در سایزهای 6، 8، 10، 12،14 و 16 و با طول‌های 6 و 12 متر تولید می‌شود. این ناودانی‌ها بیشتر در صنعت ساختمان‌سازی، ساخت پل، خرپا، ستون و تیر به کار می‌روند.

 

3. سپری شکفته مشهد

سپری شکفته مشهد هم یکی از محصولات مرغوب موجود در بازار است که در حال حاضر در ضخامت‌های 4، 5 و 6 سانتی‌متر تولید می‌شود.

 

سپری کارخانه شکفته مشهد

 

3. مهم‌ترین زیرمجموعه‌های گروه صنعتی شکفته

در ادامه به بررسی توابع گروه صنعتی شکفته مشهد خواهیم پرداخت:

 

1. نورد مقاطع فولادی شکفته

نورد مقاطع فولادی شکفته اولین زیرمجموعه این گروه صنعتی است که در سال 1370 کار خود را آغاز کرد. این کارخانه در حال حاضر توانایی تولید انواع مقاطع فولادی مانند چهار پهلو، ناودانی، نبشی و سپری را دارد و حتی می‌تواند محصولات فولادی خطوط ریلی را نیز تأمین کند. ظرفیت تولید سالیانه نورد مقاطع فولادی شکفته 50.000 تن در سال است. نبشی شکفته، یکی از مقاطع فولادی ایده‌ال برای نبشی کشی ساختمان به شمار می‌رود.

 

2. نورد فولاد خاوران

یکی از تولیدکنندگان مقاطع نیمه‌سنگین فولادی در گروه صنعتی شکفته، فولاد خاوران است که در سال 1375 با ظرفیت سالیانه 60 هزار تن آغاز به کار کرد.

 

3. کارخانه فولاد کبکان مشهد

تقریباً در سال 1388 بود که کارخانه فولاد کبکان مشهد راه‌اندازی شد و هم‌اکنون می‌تواند انواع نبشی، سپری، چهار پهلو و بیلت‌های فولادی را با ظرفیت تولید 120 هزار تن در سال تولید کند.

 

فولاد الماس یزد

 

4. کارخانه فولاد الماس یزد

فولاد الماس یزد یکی از زیرمجموعه‌های گروه صنعتی شکفته است که بیشتر تمرکز خود را روی تولید نبشی و ناودانی قرار داده و در حال حاضر امکان تولید سالیانه 350.000 هزار تن از این مقاطع را دارد. برای آگاهی از نحوه محاسبه وزن نبشی این کارخانه و کارخانه‌های دیگر، به صفحه «وزن نبشی 4» مراجعه کنید.

 

5. فولاد تابان کویر یزد

از اواسط دهه نود، گروه صنعتی شکفته به فکر تأسیس یک کارخانه افتاد که به صورت تخصصی به تولید بیلت فولادی مشغول باشد. در حال حاضر فولاد تابان کویر یزد ظرفیت تولید 120.000 تن بیلت فولادی را دارد.

 

6. پروژه مجتمع فولاد رشتخوار

یکی دیگر از زیرمجموعه‌های گروه صنعتی شکفته، مجتمع فولاد رشتخوار است که در سال 1390 به منظور تولید انواع مقاطع فولادی با ظرفیت 100 هزار تن در سال و تولید گندله، کنستانتره سنگ‌آهن، بیلت و آهن اسفنجی با ظرفیت سالیانه 420 هزار تن در سال راه‌اندازی شد.

 

7. فولاد فرم تابران

گروه صنعتی شکفته به منظور خودکفایی در تجهیز خطوط تولید خود، کارخانه فولاد فرم تابران را تأسیس کرد تا بتواند مسئولیت تجهیز انواع خطوط و خدمات مربوط به آن‌ها را به عهده بگیرد. در همین راستا این مجموعه در حال حاضر امکان تولید و تأمین انواع استراکچرهای فلزی، تجهیزات ماشین‌کاری، خطوط نورد و ماشین‌سازی را دارد.

 


در این مقاله سعی کردیم همه‌چیز را درباره کارخانه شکفته مشهد برای شما بازگو کنیم. شما بعد از مطالعه این مقاله خواهید دانست که تاریخچه کارخانه شکفته مشهد چیست، در حال حاضر چه کارخانه‌هایی به عنوان زیرمجموعه این گروه صنعتی فعالیت می‌کنند و از همه مهم‌تر، محصولات شکفته مشهد کدام‌اند. اگر قصد خرید نبشی فولادی را دارید، ابتدا راهنمای خرید نبشی را مطالعه کنید.
 

سوالات متداول
سوالات متداول
پاسخ :

ناودانی یکی دیگر از محصولات شکفته مشهد است که غالباً از نوع بال شیب‌دار و در سایزهای 6، 8، 10، 12،14 و 16 و با طول‌های 6 و 12 متر تولید می‌شود.

پاسخ :

نبشی این کارخانه در سایزهای 30*30 تا 100*100 و ضخامت 2.5 تا 10 میلی‌متر تولید می‌شود. 

پاسخ :

در طی سال‌های فعالیت کارخانه شکفته مشهد در حوزه تولید مقاطع فولادی، بیشتر فعالیت این مجموعه در تولید انواع نبشی، ناودانی و سپری بوده است. 

ارسال نظر جدید