وضعیت بازار نبشی در خرداد 1400 چگونه بود؟

باوجود کاهش تقاضا در بازار قیمت نبشی همچنان بالا می‌رود و نمودار قیمت نبشی همچنان صعودی است.
انتشار: 1400/04/01
اخبار بروزرسانی: 1402/06/26
وضعیت بازار نبشی در خرداد 1400 چگونه بود؟

اگر بخواهیم تحلیل ماهانه قیمت نبشی را به‌درستی انجام دهیم باید به نمودار قیمت نبشی در خردادماه 1400 سری بزنیم. آن‌چنان‌که نمودارها نشان می‌دهند قیمت نبشی هم مانند دیگر مقاطع فولادی در خردادماه با افزایش نسبی همراه بود اما تقاضای چندانی در بازار وجود نداشت.

 

 

نمودار قیمت نبشی در خردادماه 1400

در این ماه قیمت نبشی ناب تبریز که در اواخر ماه قبل 15.050 تومان بود، با 750 تومان افزایش، به 15.800 تومان در روزهای پایانی خردادماه رسید. قیمت نبشی آریان فولاد نیز روندی مشابه داشت و از 15.050 تومان در روز اول خرداد، به 15.800 تومان در روز 27 ام خرداد رسید. نمودار قیمت نبشی در خردادماه 1400 را در ادامه می‌بینید:

 

چرا میلگرد جهان فولاد سیرجان را انتخاب کنیم؟

قیمت روز نبشی آریان

 

 

نمودار 2: تغییرات قیمت نبشی 4 آریان فولاد در خردادماه 1400

 

 

تحلیل ماهانه قیمت نبشی

همان‌طور که از نمودار قیمت نبشی در خردادماه 1400 مشخص است، قیمت این مقطع فولادی نیز مانند قیمت آهن با افزایش نسبی همراه بود. شاید مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت نبشی در خردادماه 1400 را می‌توان بالا رفتن قیمت ورق سیاه دانست.

گزارش ماهانه قیمت نبشی و دلایل رکود بازار

در گزارش ماهانه قیمت نبشی نمی‌توان از کاهش تقاضا و رکود بازار چشم پوشید. متأسفانه مدتی است بازار آهن و فولاد درگیر نوعی رکود تورمی شده و باوجود کاهش تقاضا در بازار همچنان قیمت‌ها بالا می‌روند.

دلیل اصلی کاهش تقاضا در خردادماه 1400 را می‌توان انتظار خریداران برای مشخص شدن وضعیت برجام و نتایج انتخابات ریاست جمهوری دانست. البته باید دید شرایط در تیرماه چگونه پیش می‌رود.

 

قیمت نبشی در تیرماه 1400 چگونه پیش خواهد رفت؟

احتمالاً در تیرماه با روشن شدن نتیجه انتخابات شرایط بازار نبشی بهتر می‌شود. البته با توجه به اینکه در هفته گذشته شاهد افزایش قیمت شمش در منطقه CIS بودیم، باید انتظار افزایش قیمت‌ها را نیز داشت؛ اما به نظر نمی‌رسد که پس از به ثبات رسیدن شرایط سیاسی در کشور مصرف‌کنندگان دیگر برای خرید دست نگه‌دارند؛ بنابراین احتمالاً شاهد افزایش تقاضا در بازار نبشی خواهیم بود.

اگر شما هم یکی از خریداران این محصول هستید مطالعه راهنمای خرید نبشی و تحلیل ماهانه قیمت نبشی را فراموش نکنید. راهنمای خرید نبشی به شما خواهد گفت که در هنگام خرید چه نکاتی را در نظر بگیرید و پیگیری گزارش ماهانه قیمت نبشی به شما کمک می‌کند تا بهترین زمان برای خرید را تشخیص دهید.

 

  

ندا حیدری
- نویسنده
ارسال نظر جدید