هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402

ر صورتی که قصد دارید تا یک واحد 80 متری بسازید و می‌خواهید که به صورت دقیق هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402 را بدانید، این مطلب را تا انتها بخوانید
انتشار: 1402/03/27
اخبار بروزرسانی: 1402/06/26
هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402

احتمالاً اگر قصد ساخت یک خانه را دارید و در اینترنت در مورد هزینه ساخت خانه تحقیق کرده باشید، با اعداد و ارقام مختلفی روبرو شده‌اید. از آنجایی که هزینه ساخت یک خانه به عوامل مختلفی وابسته است، به همین خاطر هیچ یک از این اعداد اگر تمامی هزینه‌ها را در نظر نگیرید، مقادیر درستی نیستند. در صورتی که قصد دارید تا یک واحد 80 متری بسازید و می‌خواهید که به صورت دقیق هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402 را بدانید، این مطلب را تا انتها بخوانید تا در این مطلب از سایت آهنگر در این زمینه صحبت کنیم.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402

اگر می‌خواهید هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402 را به درستی تخمین بزنید، فقط در صورتی می‌توانید به این هدف برسید که تمامی عوامل تأثیرگذار بر هزینه ساخت یک واحد را بدانید. این عوامل به شرح زیر هستند:

قیمت زمین

برای این که بتوانید یک واحد 80 متری بسازید، در ابتدا باید زمینی را با ابعاد مناسب خریداری کنید. البته برای ایجاد یک واحد 80 متری باید زمین شما کمی بزرگ‌تر باشد، چرا که کل مساحت مربوط به ساختمان و بنا نیست و تمامی این مساحت برای ساخت واحد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. 

قیمت خرید زمین در هر یک از شهرها متفاوت است. در مناطقی مثل پایتخت و کلان شهرها، قیمت خرید زمین بالا‌تر است. در حالی که هر چه به سراغ شهرهای کوچک‌تر و کم امکانات‌تر بروید، قیمت زمین کاهش خواهد یافت. پارامترهای مختلفی روی ارزش و قیمت زمین اثر می‌گذارد. برای مثال موقعیت قرارگیری زمین، دسترسی به امکانات شهری، میزان عرضه و تقاضا و... مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت زمین هستند. با استفاده از فرمول زیر می‌توانید هزینه‌های مربوط به خرید زمین را به دست بیاورید:

قیمت خرید زمین = قیمت هر متر مربع زمین در محل مورد نظر * کل مساحت زمین

هزینه‌های دریافت جواز ساخت

برای ساخت واحد مسکونی، باید جوازهای مختلفی را کسب کنید. این جوازها به شما اجازه می‌دهند تا به صورت قانونی بتوانید واحد 80 متری مورد نظرتان را بسازید. هزینه دریافت جواز ساخت بر اساس مساحت زمین، قیمت منطقه، کاربری ساختمان و... مشخص می‌شود. با استفاده از فرمول زیر می‌توانید هزینه دریافت جواز ساخت را حساب کنید:

(قیمت منطقه ای*(تعداد پارکینگ تأمین شده*۲۰)) – ضریب * (مساحت ناخالص زیربنا) = هزینه جواز ساخت یک ساختمان مسکونی یک طبقه

اگر نمی‌دانید که مساحت ناخالص زیربنا یعنی چه باید بدانید که این پارامتر شامل مساحت واحد مسکونی در کنار مساحت سایر بخش‌های ساختمان مثل انبار، پارکینگ و... می‌شود. ضریب این فرمول نیز برای یک واحد 80 متری یک طبقه، 10% است.

هزینه‌های خرید مصالح

برای تخمین هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402 باید هزینه خرید مصالح را در نظر بگیرید. شما می‌توانید مصالح را بر اساس کیفیت مورد نظر خود با قیمت‌های مختلفی خریداری کنید. قیمت مصالح می‌تواند هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402 را برای هر متر مربع چند میلیون بالا و پایین ببرد.

از مهم‌ترین مصالحی که برای ساختمان سازی استفاده می‌شود، می‌توان به آهن، میلگرد، سیمان، ماسه، سنگ، شیشه، گچ و... اشاره کرد. از بین این پارامترها، قیمت آهن یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند هزینه ساخت خانه را تغییر دهد. 

قیمت میلگرد نیز نقش مهمی در تعیین هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402 دارد. اگر قصد دارید تا با قیمت مناسب اقدام به خرید مصالح کنید، می‌توانید از مجموعه آهنگر این مصالح را خریداری کنید. وب سایت آهنگر فعل در حوزه فروش آهن و میلگرد است و می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000023 تماس بگیرید.

دستمزد پرسنل و کارگران

 هزینه ساخت 80 متر در سال 1402

 

برای ایجاد یک واحد 80 متری، باید اقدام به استخدام نیروهای متخصص کنید. کارگر ساده، کارگر ماهر، مهندس ناظر، مهندس سازه، معمار، مدیر پروژه، کارشناس ایمنی و... بخشی از پرسنل و نیروهایی هستند که برای ساخت ساختمان مدنظرتان باید استخدام کنید. پرداخت دستمزد به این نیروها می‌تواند هزینه ساختمان سازی را افزایش دهد. 

در صورتی که قصد دارید تا امکانات پیچیده‌تری مثل آسانسور، گرمایش از کف، سیستم پکیج و ... را به واحد خود اضافه کنید، نیاز شما به استخدام نیروهای متخصص افزایش پیدا می‌کند و همچنین دستمزد آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود.

هزینه‌های مربوط به بیمه و مالیات

در کنار پرداخت دستمزد، باید حتماً کارگران پیمانی و قراردادی که قصد کار در ساختمان شما دارند را بیمه کنید. در صورتی که کارگران را بیمه نکنید، با جریمه‌های سنگین رو به رو خواهید شد. علاوه بر این مسئله نیز برای ساخت و ساز باید مالیات پرداخت کنید.

هزینه‌های طراحی ساختمان

هزینه ساخت واحد 80 متری در 1402

 

برای طراحی نقشه اصلی، نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی باید اقدام به پرداخت هزینه کنید. به هر میزانی که طراحی ساختمان پیچیده‌تر، مدرن‌تر و به روز تر باشد، هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402 افزایش پیدا می‌کند.

تعداد طبقات ساختمان

به منظور بررسی هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402 باید تعداد طبقات ساختمان خود را نیز مشخص کنید. در صورتی که تعداد طبقات و ارتفاع ساختمان افزایش پیدا کند، باید بخشی از بودجه خود را صرف ماشین آلات کارگاهی، داربست، جرثقیل، کارگر و... کنید. با افزایش تعداد طبقات، هزینه ساخت و ساز شما بیشتر می‌شود. با استفاده از فرمول زیر می‌توانید به صورت تقریبی مشخص کنید که هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402 بر اساس تعداد طبقات چقدر خواهد شد:

هزینه ساخت ساختمان در سال 1402 = هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان بر اساس تعداد طبقه * مساحت ساختمان مد نظرتان

شما می‌توانید با استفاده از جدول زیر، هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان بر اساس تعداد طبقه را به راحتی تخمین بزنید:

هزینه ساخت هر متر مربع (تومان)

تعداد طبقات ساختمان

9 میلیون

ساختمان‌های 1 و 2 طبقه 

11 میلیون

ساختمان‌های ۳ تا ۵ طبقه 

12.5 میلیون

ساختمان‌های ۶ و ۷ طبقه 

14 میلیون

ساختمان‌های ۸ تا ۱۰ طبقه 

15.5 میلیون

ساختمان‌های ۱۱ و ۱۲ طبقه 

17 میلیون

ساختمان‌های ۱۳ تا ۱۵ طبقه

19 میلیون

ساختمان‌های بیش از 16 طبقه 

 

برآورد هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402 براساس فرآیند

فرقی ندارد که قصد دارید تا یک ساختمان 80 متری بسازید یا به دنبال ساخت یک واحد با متراژ بسیار زیاد هستید، ساختمان سازی دارای چند مرحله است که باید یک به یک این مراحل را طی کنید تا بتوانید واحد مدنظر تان را از صفر تا صد بسازید. مراحل اصلی ساخت و ساز شامل موارد زیر می‌شوند:

  • سفت کاری
  • نازک کاری
  • نصب تأسیسات مکانیکی
  • نصب تأسیسات برقی

برای آن که بتوانید هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402 را با دقت قابل توجهی تخمین بزنید، باید بدانید که چند درصد از هزینه‌های شما صرف هر یک از مراحل ساختمان سازی می‌شود. برای ایجاد یک واحد 80 متری، باید 35% تا 40% را صرف سفت کاری کنید. سپس در مرحله نازک کاری 35% تا 40% هزینه شما صرف می‌شود. برای نصب تاسیسات مکانیکی باید 10% تا 15% از بودجه خود را در نظر گرفته و در نهایت برای نصب تأسیسات برقی باید 8% تا 10% درصد هزینه کنید.

جمع بندی

در این مقاله از سایت آهنگر، نگاهی به هزینه ساخت یک واحد 80 متری در سال 1402 انداخته و بیان کردیم که چه عواملی بر روی هزینه ساختمان سازی اثرگذار است. توجه به مواردی در این مطلب به آن اشاره کردیم به شما کمک می‌کند تا بتوانید با دقت قابل توجهی هزینه ساخت یک واحد 80 متری را تخمین زده و پیش از ایجاد پروژه به خوبی هزینه‌های خود را تفکیک کنید

ارسال نظر جدید