نحوه خرید میلگرد از کارخانه به صورت مستقیم

در این مطلب از سایت آهنگر قصد داریم تا شما را با نحوه خرید میلگرد از کارخانه به صورت مستقیم آشنا کرده و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.
انتشار: 1402/05/23
اخبار بروزرسانی: 1402/08/22
نحوه خرید میلگرد از کارخانه به صورت مستقیم

در ساختمان سازی، یکی از مهم‌ترین متریال‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، میلگرد است. به منظور اهمیت میلگرد، نیاز است تا برای خرید این دسته از محصولات، اقدام به خرید میلگرد با کیفیت و درجه یک کنید. در این بین اگر قصد دارید تا میلگرد با کیفیت خریداری کرده و با کمترین قیمت میلگرد خریداری کنید، می‌توانید از کارخانه به صورت مستقیم این دسته از محصولات را سفارش دهید. در همین راستا در این مطلب از سایت آهنگر قصد داریم تا شما را با نحوه خرید میلگرد از کارخانه به صورت مستقیم آشنا کرده و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

 

خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

در صورتی که قصد دارید تا با کمترین قیمت آهن و میلگرد را برای ساختمان سازی خریداری کنید، نیاز است تا به چند موضوع مهم توجه داشته باشید. در وهله اول باید به این موضوع توجه داشته باشید که قیمت میلگرد تولیدی توسط کارخانه‌ها مختلف است چرا که کیفیت‌ها و استاندارد تولید میلگردها متفاوت است.

موضوع دیگری که برای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه باید به آن توجه کنید این است که برای خرید آهن آلات از کارخانه‌ها به صورت مستقیم نیاز است تا حجم بالایی از محصولات را خریداری کنید. به صورت کلی شرکت‌ها زمانی به شما اجازه می‌دهند تا بتوانید مستقیماً از کارخانه میلگرد خریداری کنید که بیش از 24 تن سفارش دهید. توجه به این نکات به شما کمک می‌کند تا بتوانید با آگاهی کامل، اقدام به خرید میلگرد از کارخانه به صورت مستقیم کنید.

روش خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

اگر بخواهیم در مورد روش خرید مستقیم میلگرد از کارخانه صحبت کنیم باید گفت که هر یک از کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد، شرایط فروش خاص و منحصر به فرد خود را دارند. در چنین شرایطی نیاز است تا برای خرید میلگرد از هر کدام از برندها، حتماً شرایط فروش خاص میلگرد را بررسی کرده تا بتوانید بدون مشکل این دسته از محصولات را خریداری کنید.

همچنین در صورتی که حجم میل‌گردهایی که قصد خرید آن را دارید پایین است، می‌توانید از بنگاه‌ها و شرکت‌های بازرگانی این دسته از محصولات را خریداری کنید.

برای اطلاع از قیمت میلگرد نیز می‌توانید به وب سایت کارخانه‌های مختلف سری زده و از طریق آن آخرین قیمت هر کدام از میلگردها را مشاهده کنید. البته که وب سایت آهنگر این امکان را به وجود آورده تا شما بتوانید قیمت انواع میلگرد را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

 

مراحل خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

در صورتی که قصد دارید تا به عنوان یک فرد حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید میلگرد از کارخانه به صورت مستقیم کنید، برای انجام این کار نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید:

 • درخواست خرید در سر برگ شرکت یا فرم فروشنده
 • ارسال کارت ملی یا گواهی ارزش افزوده به فروشنده
 • ارسال مدارک مورد نیاز
 • صدور پیش فاکتور از جانب فروشنده
 • واریز مبلغ محصول مورد نظر توسط خریدار
 • ارسال فیش واریزی
 • ثبت آدرس و کد پستی معتبر روی سر برگ شرکت برای دریافت محموله

 

نکات مهم برای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

پس از آن که شما را با مراحل خرید مستقیم میلگرد از کارخانه آشنا کردیم، حال نیاز است تا به چند نکته مهم اشاره کنیم که توجه به آن‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن میلگرد را با قیمت مناسب از کارخانه خریداری کنید:

تحقیق و بررسی در مورد محصولات

به منظور خرید مستقیم میلگرد از کارخانه باید در گام اول، براساس پروژه خود، مشخص کنید که قصد دارید تا میلگرد را در چه سایز و قطری خریداری کنید. همچنین باید مشخص کنید که چه تعداد شاخه میلگرد نیاز دارید و گرید مورد نظرتان نیز چیست.

گرید میلگردها به شکل A1، A2 و A3 می‌تواند باشد. از آن جایی که اغلب کارخانجات سفارشات با تعداد یا گرید اشتباه را به هیچ عنوان پس نمی‌گیرند و امکان تعویض آن‌ها وجود ندارد، در چنین شرایطی نیاز است تا حتماً پیش از خرید محصولات، در این زمینه تحقیقات کامل انجام داده و سفارشات خود را به صورت دقیق ثبت کنید.

کمک گرفتن از کارشناسان بخش فروش

در صورتی که به منظور خرید میلگرد از کارخانه سوالاتی دارید، می‌توانید با کارشناس واحد فروش کارخانه‌ها تماس گرفته و با راهنمایی‌ها و مشاوره‌های آن‌ها بهترین محصولات را خریداری کنید. کارشناسان فروش کارخانه‌ها به مشتریان در انتخاب میلگرد مناسب کمک کرده و شما می‌توانید از کمک آن‌ها برای خرید محصولات مناسب استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید با کارشناسان فروش، تاریخ و زمان بارگیری محصولات را نیز هماهنگ کنید.

همچنین برخی از تولیدکنندگان میلگرد در راستا فروش محصولات خود، قوانین خاص و منحصر به فردی دارند. در چنین شرایطی باید به این قوانین نیز توجه داشته باشید تا برای خرید میلگرد با چالش خاصی مواجه نشوید.

محاسبه وزن میلگرد

پیش از خرید میلگرد از کارخانه، نیاز است تا حتماً لیست دقیق میلگرد مورد نیازتان را براساس وزن مصرفی از مهندسین ناظر دریافت کرده تا از این طریق بتوانید هزینه‌های نهایی محصولات را محاسبه کنید. با اطلاع از وزن میلگرد، می‌توانید هزینه حمل و نقل نهایی این دسته از محصولات را محاسبه کنید.

زمان تحویل محموله

یکی دیگر از مواردی که برای خرید میلگرد از کارخانه باید به آن توجه داشته باشید این است که تحویل میلگرد از کارخانه معمولاً به شکل روزانه انجام نمی‌شوند. به همین دلیل در هنگام خرید آهن آلات از کارخانه نیاز است تا حتماً زمان دقیق تحویل محموله را بررسی کرده و همچنین پس از ثبت سفارشات خود، می‌توانید با کد پیگیری، وضعیت سفارشات خود را بررسی کنید.

خرید میلگرد از کارخانه

 

برترین تولیدکنندگان میلگرد ایران

افرادی که قصد خرید میلگرد از کارخانه به صورت مستقیم دارند، سوال مهمی که مطرح می‌کنند این است که کدام یک از برترین برندها، برترین تولیدکنندگان میلگرد در ایران هستند؟ اگر بخواهیم شما را با برترین شرکت‌های تولید کننده میلگرد در کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرکت ذوب آهن اصفهان
 • شرکت فولاد خراسان
 • کارخانه فولاد میانه
 • کارخانه فولاد کویر کاشان
 • فولاد آناهیتا گیلان
 • مجتمع فولاد روهینا جنوب
 • شرکت فولاد کوثر اهواز
 • فولاد بافق یزد
 • مجتمع فولاد شاهین بناب
 • فولاد ابرکوه یزد
 •  

نحوه خرید میلگرد از آهنگر

همان طوری که بیان کردیم، برای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه نیاز است تا به صورت عمده این دسته از محصولات را خریداری کرده و همچنین حجم قابل توجهی میلگرد (24 تن) را سفارش دهید. در چنین شرایطی اگر قصد دارید تا حجم کمتری از میلگرد را سفارش دهید، می‌توانید از مجموعه‌های واسط کمک بگیرید.

یکی از برترین مجموعه‌های فعال در این حوزه، وب سایت آهنگر است. مجموعه آهنگر یکی از برترین فروشگاه‌های آنلاین در حوزه فروش آهن و میلگرد است و در صورتی که نیاز دارید تا میلگردها را با قیمت پایین خریداری کنید، می‌توانید با شماره 02143000023 تماس بگیرید و از خدمات این مجموعه استفاده کنید. شما می‌توانید میلگرد کارخانه‌های مختلف را با قیمت کارخانه از مجموعه آهنگر خریداری کنید. در واقع بدون مبلغ اضافی، امکان خرید میلگرد با قیمت کارخانه از فروشگاه آهنگر فراهم شده است.

حرف آخر

در این مطلب از سایت آهنگر نگاهی به نحوه خرید مستقیم میلگرد از کارخانه انداخته و در مورد نکاتی که برای خرید این دسته از محصولات باید به آن توجه داشته باشید، اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم. بررسی موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید میلگرد را با کمترین قیمت ممکن از کارخانه خریداری کنید. همچنین شما را با مجموعه آهنگر آشنا کردیم که امکان خرید این دسته از محصولات را در حجم‌های کمتر فراهم کرده است تا مشتریان بتوانند براساس نیاز خود، انواع میلگرد را در حجم‌های مختلف و با قیمت کارخانه از کارخانه‌های تولید کننده گوناگون خریداری کنند.

ارسال نظر جدید