وزن میلگرد روهینا دزفول؛ هر آنچه قبل از خرید به آن نیاز دارید

همه چیز درباره میلگرد دزفول
انتشار: 1400/03/09
اخبار بروزرسانی: 1402/06/26
وزن میلگرد روهینا دزفول؛ هر آنچه قبل از خرید به آن نیاز دارید

 

اگر مشغول انجام پروژه عمرانی هستید و از قضا در جنوب یا غرب کشور هستید، آگاهی از مشخصات میلگرد دزفول برای شما مفید خواهد بود؛ اما به نظر شما قبل از خرید میلگرد از یک برند خاص چه نکاتی مهم است؟ اولین مشخصه مهم، استانداردهای میلگرد دزفول است؛ چراکه شما با دانستن این معیار می‌توانید بسیاری از ویژگی‌های مهم این محصول را حدس بزنید. وزن میلگرد روهینا دزفول از دیگر نکات پر اهمیتی است که اطلاع از آن می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری‌تان کمک کند. در آخر هم قطعاً شما به‌عنوان خریدار، بدون استعلام قیمت یک محصول اقدام به خرید نمی‌کنید پس آگاهی از قیمت میلگرد در انتخاب شما تأثیرگذار خواهد بود. شما فقط 5 دقیقه وقت نیاز دارید تا با خواندن این مطلب، از مهم‌ترین مشخصات میلگرد روهینا و وزن میلگرد دزفول اطلاع یابید.

 

 

کارخانه تولید میلگرد دزفول روهینا کجاست؟

مجتمع فولاد روهینا جنوب یکی از تولیدکنندگان میلگرد در ایران است که در سال ۱۳۸۹ در زمینی به وسعت ۱۰۰ هکتار واقع در کیلومتر 7 جاده دزفول- شوشتر راه‌اندازی شد. کارخانه تولید میلگرد دزفول از دو فاز به نام‌های «ریبار» و «میدا» تشکیل شده است.

 

مشخصات میلگرد روهینا دزفول

 

1. ریبار؛ فاز اول میلگرد دزفول روهینا

ریبار نام یکی از واحدهای نورد کارخانه تولید میلگرد دزفول با ظرفیت تولید سالیانه ۵۰۰ هزار تن است. کلیه تجهیزات این واحد از شرکت دنیلی ایتالیا تأمین شده و امکان تولید انواع میلگرد A1، A2، A3 و A4 در سایز 8 تا 40 را دارد. این کارخانه قصد دارد در آینده کلاف میلگرد از سایز 5 تا 16 را نیز به این خط اضافه کند. واحد ریبار از شمش‌هایی با ابعاد 150*150 به‌عنوان ماده اولیه برای تولید میلگرد استفاده می‌کند.

 

کارخانه روهینا

 

از ویژگی‌های مهم این بخش، سیستم جوش سربه‌سر است که امکان اتصال شمش‌های خارج شده از کوره را دارد و به همین طریق می‌تواند از ایجاد ضایعات و هدر رفت مواد اولیه جلوگیری کند.

 

2. میدا، فاز دوم میلگرد دزفول روهینا

فاز دوم میلگرد دزفول روهینا «میدا» نام دارد که از دو بخش ذوب و نورد پیوسته تشکیل شده و ظرفیتی حدود 450 هزار تن میلگرد در سال دارد. تجهیزات این خط از کارخانه دنیلی ایتالیا تأمین شده است. این واحد از ترکیب آهن اسفنجی و ضایعات آهن به‌عنوان ماده اولیه استفاده می‌کند.

در این خط تولید، شمش خروجی از ریخته‌گری بدون برش وارد خط‌نورد می‌شود. استفاده از این تکنولوژی می‌تواند حداقل 30 درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند. حذف کوره پیش گرم در این خط تولید سبب شده است تا مصرف انرژی این واحد به حداقل برسد و به همین دلیل آن را طرح تولید فولاد سبز نیز می‌نامند.

 

آیا با مشخصات میلگرد دزفول آشنا هستید؟

در این بخش به بررسی مشخصات میلگرد دزفول‌ می‌پردازیم.

 

برای اطلاع از مشخصات میلگرد دزفول قبل از هرچیز باید انواع، ویژگی‌های فیزیکی و سایز آن را بدانید. میلگرد روهینا جنوب دزفول در حال حاضر تنها میلگردهای A3 و A4 را به‌صورت شاخه‌ای در سایزهای 8 تا 32 با طول 12 متر تولید می‌کند. علامت اختصاری میلگرد روهینا، ROUHINA است که روی میلگرد حک می‌شود.

 

مشخصات فیزیکی میلگرد دزفول را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

 

مشخصات فیزیکی میلگرد روهینا جنوب دزفول

مقاومت کششی (نیوتن بر مترمربع)

مقاومت تسلیم (نیوتن بر مترمربع)

درصد ازدیاد طول

640

501

21

جدول 1: مشخصات فیزیکی میلگرد روهینا جنوب دزفول

 

آیا استانداردهای میلگرد دزفول را می‌شناسید؟

استاندارد ملی ایران ۳۱۳۲، استانداردASTM A615 آمریکا و استاندارد BS 4449 انگلیس ازجمله استانداردهای میلگرد دزفول هستند که ضوابط آن‌ها در این کارخانه رعایت می‌شود.

 

 

وزن میلگرد دزفول چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب و خرید مقاطع فولادی توجه به وزن آن‌هاست که می‌تواند بر قیمت آهن هم تأثیر زیادی بگذارد. استفاده از میلگرد دزفول روهینا می‌تواند برای پروژه‌های جنوب و غرب کشور که در مجاورت این کارخانه قرار دارند ازلحاظ اقتصادی بسیار به‌صرفه باشد.

 

علامت اختصاری میلگرد روهینا دزفول

 

در جدول زیر وزن میلگرد دزفول در مقایسه با مقادیر جدول اشتال و میلگرد اصفهان آورده شده است:

 

وزن شاخه 12 متری میلگرد برحسب کیلوگرم

 

سایز میلگرد

8

10

12

14

16

18

20

22

25

28

32

جدول اشتال

5

7.5

10.7

14.5

18.9

24

29.7

35.6

46.2

58

75

میلگرد ذوب‌آهن

5

7.5

11

15

20

25

30

37

47

58

75

میلگرد دزفول

4.6

7.3

10.3

14.2

18.5

23.2

29

35

45

57

74

جدول 2: مقایسه وزن میلگرد دزفول با جدول اشتال و میلگرد اصفهان

 

با تحلیل جدول بالا دریافتیم که وزن میلگرد ۸ دزفول اختلاف بسیار کمی با جدول اشتال دارد.

 

قیمت میلگرد دزفول چقدر است؟

قیمت میلگرد دزفول به دلیل استحکام بالا و وزن مناسب هر شاخه از آن بسیار به‌صرفه خواهد بود. به‌خصوص اگر پروژه شما در جنوب یا غرب کشور واقع شده باشد، نیاز به پرداخت هزینه حمل‌ونقل زیادی نیست؛ بنابراین درنهایت قیمت تمام‌شده برایتان بسیار مناسب خواهد بود.

 

میلگرد روهینا دزفول

 

مشاهده قیمت روز میلگرد روهینا دزفول

 

در این مقاله قصد نداشتیم به شما بگوییم میلگرد دزفول بخرید یا نه!

این شما هستید که باید طبق شرایطتان تصمیم نهایی را بگیرید. ما تنها اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دادیم. حالا که علاوه بر مشخصات میلگرد دزفول، قیمت، استاندارد و وزن میلگرد روهینا دزفول را نیز می‌دانید، می‌توانید با اطمینان بیشتری اقدام به خرید کنید.

 

معرفی مجتمع فولادی روهینا جنوب
مجتمع فولاد روهینا جنوب یکی از تولیدکنندگان میلگرد در ایران است که در سال ۱۳۸۹ در زمینی به وسعت ۱۰۰ هکتار واقع در کیلومتر 7 جاده دزفول- شوشتر راه‌اندازی شد. روهینا جنوب در حال حاضر تنها میلگردهای A3 و A4 را به‌صورت شاخه‌ای در سایزهای 8 تا 32 با طول 12 متر تولید می‌کند. علامت اختصاری این کارخانه ROUHINA است که روی میلگرد حک می‌شود.
ندا حیدری
- نویسنده
سوالات متداول
سوالات متداول
پاسخ :

کارخانه روهینا دزفول برای تولید محصولات خود از استاندارد ملی ایران، استاندارد آمریکا و استاندارد انگلیس استفاده می‌کند.

پاسخ :

با کمی دقت روی هر شاخه از میلگرد روهینا، عبارت ROUHINA ثبت شده است که به راحتی می‌توانید اطمینان کنید که میلگرد شما اصل است.

ارسال نظر جدید