قیمت اهن در بازار رشت

رشت؛ صاحب بزرگ‌ترین شرکت خصوصی تولیدکننده فولاد در کشور
انتشار: 1399/09/30
اخبار بروزرسانی: 1402/06/26
قیمت اهن در بازار رشت

 

این مقاله، راهنمای خرید آهن‌آلات برای پروژه‌هایی است که شهر رشت و اطراف آن قرار دارند. پس اگر به دنبال قیمت اهن در بازار رشت و قیمت قوطی آهن در رشت هستید، خواندن آن را از دست ندهید.  تیرآهن، میلگرد و پروفیل 3 مقطع فولادی پرکاربرد در ساختمان‌سازی محسوب می‌شوند که اگر شما هم از فعالان این صنعت باشید تاکنون با آن‌ها سروکار داشته‌اید و اطلاع از قیمت به‌روز این مقاطع برای شما اهمیت دارد. نکته مهم در تعیین قیمت تمام‌شده مقاطع فولادی، موقعیت جغرافیایی محل پروژه است. همواره توصیه می‌شود تا می‌توانید از تولیدکننده‌ای خرید کنید که کارخانه‌اش به پروژه شما نزدیک‌تر باشد. برای پاسخ به این سؤال، باید اطلاع کافی از موقعیت جغرافیایی شهر موردنظر و کارخانه‌های فولادی واقع در آن شهر و شهرهای اطرافش داشته باشید. اگر جزو علاقه‌مندان حوزه آهن و فولاد هستید و تمایل دارید اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید، سری به صفحه راهنمای خرید آهن و فولاد آهنگر بزنید.

 

 

قیمت اهن در بازار رشت چقدر است؟

قیمت آهن در بازار رشت هم مانند دیگر مناطق کشور به نوسانات نرخ ارز، قیمت جهانی فولاد و میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد. البته اگر به دنبال برخی از مقاطع فولادی مثل میلگرد هستید، می‌توانید با خرید آن‌ها از کارخانه‌های نزدیک مثل آناهیتا گیلان، حسن رود و امیرکبیر خزر، در قیمت آهن و کرایه بار صرفه‌جویی کنید.

 

قیمت قوطی آهن در رشت چقدر است؟

اگر به دنبال خرید قوطی پروفیل هستید، قیمت قوطی آهن شرکت کارآفرینان نسیم گیلان در رشت نسبت به دیگر برندها برای شما به‌صرفه‌تر خواهد بود. زیرا با خرید از این کارخانه، هزینه حمل‌ونقل بار کمتری را متقبل خواهید شد.
 

 

موقعیت جغرافیایی رشت: همسایه‌ها، جمعیت و ...

رشت به‌عنوان مرکز استان گیلان  و پرجمعیت‌ترین شهر شمال ایران، بین 3 استان حاشیه دریای خزر شناخته می‌شود.

موقعیت جغرافیایی رشت (تولید کننده محصولات فولادی)

جالب است بدانید رشت طبق سرشماری سال 1395، با ۶۷۶٬۹۹۱ نفر جمعیت، فشرده‌ترین شهر ایران به لحاظ نسبت جمعیت به وسعت را دارد. در حال حاضر رشت یکی از قطب‌های کشاورزی، فولاد و تولید نانو داروهای ضد سرطان است.

 

رشت از شمال به دریای خزر، از جنوب به شهرستان رودبار، از غرب به تالاب انزلی و از شرق به آستانه اشرفیه، لاهیجان و سیاهکل محدود می‌شود.

 

کارخانه های فولاد رشت

 

با بهترین کارخانه های رشت و شهرهای اطراف آن آشنا شوید

استان گیلان یکی از استان‌هایی است که صنعت فولاد به‌خوبی در آن پا گرفته است و کارخانه‌های فولادی مهمی در این استان واقع شده‌اند. در ادامه به معرفی این کارخانه‌ها خواهیم پرداخت:

 

1. مجتمع فولاد گیلان

مجتمع فولاد گیلان بزرگ‌ترین شرکت خصوصی تولیدکننده فولاد در سطح کشور بوده که در سال 1382 در شهرک صنعتی رشت تأسیس شده است. صنایع بسیاری مانند صنعت خودروسازی، صنایع ساختمانی و لوله‌سازی ازجمله مشتریان این کارخانه هستند.

ازجمله محصولات مجتمع فولاد گیلان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • انواع ورق گرم با محدوده ضخامتی 2 تا 17 میلی‌متر و عرض 600 تا 1420 میلی‌متر

در جدول زیر انواع ورق‌های گرم تولیدی این کارخانه ذکر شده است:

 

 

انواع ورق‌های گرم مجتمع فولاد گیلان

نام محصول

نام تجاری

كلاف فولادي ضخامت 2.5 الي 6

HG2

كلاف فولادي ضخامت 2

HG1

كلاف فولادي ضخامت 6 الي 10

HG3

كلاف فولادي ضخامت 10 الي 15

HG4

 

 

  • انواع ورق سرد با محدوده ضخامتی 0.17 تا 5 میلی‌متر و عرض 600 تا 1650 میلی‌متر

در جدول زیر می‌توانید انواع ورق‌های سرد تولیدی این کارخانه را مشاهده کنید:

 

انواع ورق‌های سرد مجتمع فولاد گیلان

نام محصول

نام تجاری

كلاف اسيد شويي شده ضخامت 2

PG1

كلاف اسيد شويي شده ضخامت 2.5 الي 5

PG2

كلاف فول هارد ضخامت 0.28 الي 0.43

FG1

كلاف فول هارد ضخامت 0.48

FG2

كلاف فول هارد ضخامت 0.53 الي 0.63

FG3

كلاف فول هارد ضخامت 0.68 الي 0.78

FG4

كلاف فول هارد ضخامت 0.88 الي 0.98

FG5

كلاف فول هارد ضخامت 1.3 الي 1.8

FG6

كلاف فول هارد ضخامت 2.3 الي 3.3

FG7

كلاف روغني ضخامت 0.30

CG1

كلاف روغني ضخامت 0.35

CG2

كلاف روغني ضخامت 0.38

CG3

كلاف روغني ضخامت 0.4

CG4

كلاف روغني ضخامت 0.45

CG5

كلاف روغني ضخامت 0.48

CG6

كلاف روغني ضخامت 0.5

CG7

كلاف روغني ضخامت 0.6

CG8

كلاف روغني ضخامت 0.7

CG9

كلاف روغني ضخامت 0.8

CG10

كلاف روغني ضخامت 0.9 الي 1.5

CG11

كلاف روغني ضخامت 1.6 الي 3

CG12

 

 

  • ورق گالوانیزه با محدوده ضخامتی 2/0 تا 2 میلی‌متر و عرض 714 تا 1250 میلی‌متر

اگر به دنبال قیمت اهن در بازار رشت باشید، احتمالاً نام مجتمع فولاد گیلان و محصولات آن به گوشتان خواهد خورد. 

 

2. فولاد آناهیتا گیلان

آناهیتا گیلان در سال 1393 به‌منظور تولید میلگرد در شهرستان رشت آغاز به کار کرد. میلگردهای ساختمانی این کارخانه از سایز 8 تا 32 میلی‌متر بوده و مطابق با استاندارد 3132 ISIRI هستند. روی میلگرد آناهیتا گیلان علامت اختصاری A G J U حک می‌شود.

 

کارخانه فولاد آناهیتا رشت

 

انواع میلگردهای تولیدی کارخانه آناهیتای گیلان در جدول زیر آورده شده است:

 

انواع میلگردهای تولیدی در فولاد آناهیتا گیلان

علامت مشخصه

طبقه‌بندی

س 240

میلگرد ساده

آج 340

میلگرد آجدار مارپیچ (یکنواخت یا دوکی)

آج 350

میلگرد آجدار مارپیچ (یکنواخت یا دوکی)

آج 400

میلگرد آجدار جناغی (یکنواخت یا دوکی)

آج 420

میلگرد آجدار جناغی (یکنواخت یا دوکی)

آج 500

میلگرد آجدار مرکب (دوکی)

آج 520

میلگرد آجدار مرکب (دوکی)

 

 

 

3. مجتمع ذوب‌آهن فولاد خزر

مجتمع ذوب‌آهن فولاد خزر در سال 1386 به‌منظور تولید شمش فولادی در شهرستان رشت تأسیس شد. بیلت با ابعاد 100*100 تا 150*150 میلی‌متر و طول 12 متر نیز از دیگر محصولات این کارخانه محسوب می‌شود.

 

4. شرکت کارآفرینان نسیم گیلان

شرکت کارآفرینان نسیم گیلان (کارخانه‌های لوله و پروفیل فولادی) در سال 1382 با هدف تولید لوله و پروفیل در استان گیلان تأسیس شد. انواع لوله صنعتی، پروفیل‌های چهارچوب درب، پروفیل‌های درب و پنجره، پروفیل‌های قوطی مستطیل و پروفیل‌های قوطی مربع ازجمله محصولات این کارخانه به شمار می‌روند. قیمت محصولات این کارخانه، معیار قیمت قوطی آهن در رشت است. 

 

5. شرکت فولاد امیرکبیر خزر

شرکت فولاد امیرکبیر خزر در سال 1383 به‌منظور تأمین نیاز میلگرد کشور در شهرک صنعتی رشت تأسیس شد. این کارخانه میلگردهای آجدار A2، A3 و A4 در سایزهای 8 تا 32 را تولید می‌کند. روی میلگرد امیرکبیر علامت اختصاری AKSCT حک می‌شود.

 

6. شرکت نورد فولاد گیلان (حسن رود)

کارخانه نورد فولاد گیلان در سال 1383 در شهر بندر انزلی با هدف تولید میلگرد تأسیس شد. محصول این کارخانه در بازار به نام میلگرد حسن رود شهرت داشته و در سایزهای 8 تا 25 تولید می‌گردند. بر روی میلگردهای این کارخانه علامت انحصاری NFG  CO حک می‌شود.

 

ساخت و ساز در رشت

 

ساخت و ساز در رشت چقدر فولاد مصرف می‌کند؟

رشت یکی از کلان‌شهرهای ایران است و به همین دلیل آمار ساخت‌وساز در این شهر بالاست. البته متأسفانه باید گفت که شرکت‌های سرمایه‌گذار در رشت در مقایسه با ديگر کلان‌شهرهای كشور به‌درستی شكل نگرفته و به همین دلیل سرمایه‌گذاری کمی در بخش ساخت‌وساز در این شهر صورت می‌گیرد. بیشتر ساخت‌وسازها در رشت به‌صورت انفرادی است و به همین دلیل کیفیت کار آن‌ها در حد شرکت‌های انبوه‌ساز که دارای کارگاه‌های تخصصی هستند، نیست.

از طرف دیگر در چند سال اخیر كاهش نرخ رشد جمعيت، کاهش قدرت خرید و تقاضا، افزایش قیمت اهن در بازار رشت، افزایش زیاد هزینه‌های تمام‌شده قيمت مسكن و ساختمان و عدم تناسب تسهيلات و وام‌های پرداختی باعث شده تا ساخت‌وساز در رشت با رکود مواجه شود. به همین دلیل در سال‌های اخیر مصرف فولاد در این شهر هم کاهش قابل‌توجهی داشته است.

در این میان از شهرداری رشت انتظار می‌رود تا با در نظر گرفتن سیاست‌های صحیح این مشکلات را برطرف نموده و به رونق ساختمان‌سازی در این شهر کمک نماید.

 

مقایسه وزن و قیمت میلگرد آناهیتا، امیرکبیر خزر و حسن رود

همان‌طور که در بخش‌های قبل اشاره کردیم 3 کارخانه آناهیتا گیلان، امیرکبیر خزر و حسن رود به تولید میلگرد در استان گیلان مشغول هستند که شما می‌توانید هنگام خرید میلگرد از محصولات آن‌ها استفاده نمایید.

حال سؤال اینجاست که میلگرد کدام‌یک از این کارخانه‌ها برای خرید بهتر است؟

خوب برای پاسخ به این سؤال باید در جریان قیمت‌های به‌روز محصولات این سه کارخانه، کیفیت و وزن آن‌ها باشید. ازنظر کیفی باید بدانید میلگرد آناهیتای گیلان از کیفیت بالاتری نسبت به میلگرد امیرکبیر خزر و میلگرد حسن رود برخوردار است؛ اما به همین نسبت قیمت بیشتری هم دارد. وزن مربوط به میلگردهای تولیدی این سه کارخانه نیز در مقایسه با کارخانه ذوب‌آهن اصفهان و ظفر بناب در جدول زیر آورده شده است:

 

مقایسه وزن میلگردهای کارخانه‌های مختلف گیلان (وزن هر شاخه 12 متری به کیلوگرم)

نام کارخانه

8

10

12

14

16

18

20

22

25

28

32

ذوب‌آهن اصفهان

-

-

10.6

14.5

19.5

24.5

30

35

46

58

76

ظفر بناب

4.2

6.3

9.4

13.8

17.8

22.6

27.7

33

44

56

74

آناهیتا گیلان

4.2

6.5

9.8

13.8

18

23

28

34.5

45

55

73

امیرکبیر خزر

-

7.5

10

14

18

23

28

34.5

44

56

73

حسن رود انزلی

4.3

6.9

10

13.8

18

22.5

35.7

46.2

-

-

-

 

 

همان‌طور که از جدول بالا مشخص است میلگرد آناهیتای گیلان جزو میلگردهای سبک‌بار بوده و میلگردهای امیرکبیر خزر و حسن رود از وزن بالاتری برخوردارند.

 

میلگرد آناهیتا

 

قیمت آهن در بازار رشت

قیمت آهن در بازار رشت هم مانند دیگر مناطق کشور به نوسانات نرخ ارز، قیمت جهانی فولاد و میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد.

 

قیمت قوطی آهن در رشت

قیمت قوطی آهن شرکت کارآفرینان نسیم گیلان در رشت نسبت به دیگر برندها برای شما به‌صرفه‌تر خواهد بود زیرا هزینه حمل‌ونقل بار کمتری را هم متقبل خواهید شد.

 

قیمت تیرآهن رشت

قیمت تیرآهن در رشت هم بسته به کارخانه‌ای دارد که می‌خواهید از آنجا خرید کنید. اما توصیه ما به شما خرید تیرآهن فایکوست که در نزدیکی گیلان واقع شده است.

 

مشاهده قیمت تیرآهن فایکو

 

پیشنهاد آهنگر برای خرید تیرآهن، میلگرد و پروفیل در رشت

درنهایت تیم فروش آهنگر برای خرید تیرآهن، میلگرد و پروفیل در رشت پیشنهاد‌هایی را برای شما دارد:

 

  • برای خرید تیرآهن در رشت گزینه خاصی وجود ندارد و باید به گزینه‌های دورتر فکر کرد. تیرآهن فایکو و تیرآهن ظفر بناب دو محصول نسبتاً باکیفیت هستند که می‌توانند برای خریداران شهر رشت مناسب باشند. البته بسته به هزینه پروژه خود می‌توانید تیرآهن ذوب‌آهن را نیز در نظر داشته باشید؛ زیرا بیشتر سایت‌های فروش مقداری از این محصول را در انبار تهران خود دارند.
  • میلگرد آناهیتا می‌تواند بهترین گزینه خرید برای شما در رشت باشد.
  • در مورد پروفیل باید گفت ک
  • •    در مورد پروفیل باید گفت که تنها کارخانه موجود در رشت، کارخانه کارآفرینان نسیم گیلان است. البته این کارخانه شناخته شده نبوده و اگر شما می‌خواهید از محصولات باکیفیت‌تر و با برند معتبرتری استفاده کنید می‌توانید گزینه‌هایی مثل جهان پروفیل پارس، صدرا پروفیل و لوله و پروفیل صابری که در تهران واقع شده‌اند را انتخاب نمایید. با این وجود، بهترین قیمت قوطی آهن در رشت، متعلق به کارخانه کارآفرینان نسیم گیلان است. 

     

می‌دانیم که قیمت اهن در بازار رشت و قیمت قوطی آهن در رشت برای شما سازندگان گیلانی اهمیت زیادی دارد و لازم است برای این کار دقت زیادی به خرج دهید. به همین دلیل در این مقاله سعی شد تا بهترین محصولات را به شما معرفی کنیم.

 

معرفی کارخانه های میلگرد گیلان
کارخانه های آناهیتا، امیرکبیر خزر و حسن رود سه تولیدکننده مهم میلگرد استان گیلان هستند که عمده محصولاتشان را در همان منطقه به فروش میرسد. بشنوید از این کارخانه ها:
سوالات متداول
سوالات متداول
پاسخ :

قیمت آهن در بازار رشت هم مانند دیگر مناطق کشور به نوسانات نرخ ارز، قیمت جهانی فولاد و میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد.

پاسخ :

کارخانه های نورد فولاد گیلان (تولید کننده ورق سیاه)، آناهیتا گیلان، فولاد حسن رود و امیرکبیر خزر (تولیدکنندگان میلگرد) از مشهورترین کارخانه های فولادی اطراف رشت هستند. 

پاسخ :

نکته مهم در تعیین قیمت تمام‌شده مقاطع فولادی، موقعیت جغرافیایی پروژه است. توصیه می‌کنیم تا می‌توانید از تولیدکننده‌ای خرید کنید که کارخانه‌اش به پروژه شما نزدیک‌تر باشد. پس حتماً برایتان مهم خواهد بود که بدانید قیمت تیرآهن، میلگرد و پروفیل در شهرهای مختلف چقدر است؟

نظرات
مهدی عاملی
سه شنبه 12 مرداد 1400
برای رشت تیرآهن فایکو بهتره یا بناب؟
مدیر سایت
سه شنبه 12 مرداد 1400
هر 2 تیرآهن برای شما مناسبه فقط باید به قیمت، سایزهای موجود و برنامه زمان بندی ارسال دقت کنید
محسن صبوری
یکشنبه 27 تیر 1400
میلگرد آناهیتا بهتره یا خزر؟
مدیر سایت
یکشنبه 27 تیر 1400
هر دو از کیفیت خوبی برخوردارند.
سهند جعفری
یکشنبه 6 تیر 1400
میزان ساخت و ساز در شهر رشت چقدر است؟
مدیر سایت
یکشنبه 6 تیر 1400
با توجه به اینکه جمعیت رشت نسبت به مساحت آن بالاست اغلب آمار ساخت و ساز در این شهر بالاست. 
ارسال نظر جدید