صاحب کارخانه میلگرد راد همدان کیست؟

صاحب‌امتیاز و بهره‌بردار کارخانه راد همدان چه کسی است؟
انتشار: 1402/02/04
اخبار بروزرسانی: 1402/08/22
صاحب کارخانه میلگرد راد همدان کیست؟

 

کارخانه راد همدان یکی از شناخته‌شده‌ترین کارخانه‌های فولادی در کشور است که میلگردهای آن فروش زیادی در بازار دارند. علت اصلی محبوبیت این میلگرد در بازار، وزن مناسب و کیفیت بالای آن است. در این مقاله سعی کرده‌ایم به سؤال «صاحب کارخانه راد همدان کیست؟» پاسخ بدهیم و تاریخچه این کارخانه فولادی موفق را بررسی کنیم.

 

 

تاریخچه کارخانه راد همدان، از تأسیس تاکنون

مجتمع فولاد راد همدان یکی از جوان‌ترین کارخانه‌های نورد فولاد در کشور است که در حال حاضر تنها میلگرد آجدار تولید می‌کند.

این کارخانه در سال 1390 و در یک زمین 50 هزار متر مربعی در شهرک صنعتی ویان همدان تأسیس شد. فرایند احداث، راه‌اندازی و تجهیز این کارخانه با استفاده از ماشین‌آلات آلمانی و ایتالیایی حدود 6 سال طول کشید و سرانجام این مجتمع فولادی در سال 1396 به بهره برداری رسید. البته این کارخانه با حضور آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور وقت و در بهمن 1397 رسماً افتتاح شد و تا آن زمان به‌صورت آزمایشی میلگرد تولید می‌کرد.

هنگام آغاز فعالیت، اعتبار کارخانه راد همدان 3 هزار و 500 میلیارد ریال بود که حمایت‌های دولتی هم شامل حال آن می‌شد. این مجتمع صنعتی با این حمایت‌ها و پس از راه‌اندازی فاز دوم خود، توانسته برای 750 نفر به‌صورت مستقیم و برای 1500 نفر به‌صورت غیرمستقیم شغل ایجاد کند. 

آدرس دقیق این مجموعه صنعتی استان همدان، شهرستان کبودرآهنگ، شهرک صنعتی ویان، بلوار کارآفرینان جنوبی، بلوار توسعه است. 

 

چه کسی صاحب کارخانه راد همدان است؟

در پاسخ به این سؤال پرجستجو باید بگوییم که با وجود حمایت‌های دولتی، کارخانه راد همدان یک کارخانه خصوصی محسوب می‌شود. در حال حاضر شرکت «ارابه نسیم هگمتانه فولاد راد»، مالک و صاحب‌امتیاز اصلی شرکت فولاد راد همدان است. 

در حال حاضر آقای عادل زارعی مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره مجتمع فولاد راد همدان است و آقای علی اکبر یوسفی که در زمان افتتاح این مجتمع صنعتی مدیرعامل آن بود، در حال حاضر در سمت نایب‌رئیس هیئت‌مدیره فعالیت می‌کند. 

 

میلگرد راد همدان

 

راد همدان چه محصولاتی تولید می‌کند؟

همانطور که گفتیم، محصولات مجتمع فولاد راد همدان تنها شامل میلگرد آجدار می‌شود. میلگرد راد همدان در 2 گرید A2 و A3 و سایزهای 8 تا 32 در بازار موجود است و با ظرفیت 500 هزار تن در سال تولید می‌شود.

در تولید این میلگردها علاوه بر استاندارد ملی ISIRI 3132، از استانداردهای DIN آلمان و BS انگلیس هم استفاده می‌شود و برگه آنالیز فنی آزمایشگاه‌های معتبر که نشان‌دهنده انطباق این میلگردها با استانداردهای مذکور است، به همراه بار ارسال می‌شود.

بزرگ‌ترین مزیت میلگرد راد همدان چیست؟

برای خرید میلگرد راد همدان اصل، می‌توانید به سایت آهنگر مراجعه کنید. کیفیت و اصالت کلیه میلگردهای عرضه شده در این سایت تضمین شده است و هنگام تحویل بار با دقت به علامت برجسته RAD که روی بدنه میلگرد همدان حک شده، می‌توانید اصالت آن را تشخیص دهید. برای اطلاع از قیمت میلگرد همدان و سفارش آن می‌توانید هم از طریق سایت و هم از طریق تماس با کارشناسان فروش آهنگر اقدام کنید. قیمت این میلگرد به عواملی مثل قیمت آهن و قیمت ارز بستگی دارد.

 

ارسال نظر جدید