با شرکت های وابسته به فولاد مبارکه آشنا شوید

فولاد امیرکبیر کاشان و ورق خودرو چهارمحال و بختیاری از بزرگ‌ترین زیرمجموعه‌های فولاد مبارکه هستند.
انتشار: 1401/08/21
اخبار بروزرسانی: 1402/06/26
با شرکت های وابسته به فولاد مبارکه آشنا شوید

 

فولاد مبارکه اصفهان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فولاد در ایران است که شهرت آن تنها محدود به مرزهای کشورمان نمی‌شود. این کارخانه به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده ورق سیاه، ورق گالوانیزه و ... در ایران محسوب می‌شود. در این مقاله، قصد داریم تا شما را با شرکت‌های وابسته به فولاد مبارکه آشنا کنیم:

 

 

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

فولاد امیرکبیر کاشان احتمالاً از بزرگ‌ترین شرکت‌های وابسته به فولاد مبارکه است. این کارخانه در سال 1379 آغاز به کار کرده و با ظرفیت 150.000 تن در سال ورق گالوانیزه تولید می‌کند. ضخامت ورق گالوانیزه امیرکبیر کاشان بین 0.25 تا 1.25 میلی‌متر و عرض آن از 600 تا 1250 میلی‌متر متغیر است. این کارخانه علاوه بر ورق گالوانیزه، ورق اسیدشویی را نیز با ضخامت 0.25 تا 2 میلی‌متر و عرض 550 تا 1250 میلی‌متر تولید می‌کند.

 

قیمت روز ورق گالوانیزه امیرکبیر کاشان

 

ورق خودرو چهارمحال و بختیاری

شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ورق گالوانیزه در ایران است. این کارخانه در سال 1391 تأسیس شده و با ظرفیت 400 هزار تن در سال، ورق گالوانیزه تولید می‌کند که از بیشتر تولیدات این کارخانه برای ساخت بدنه خودروهای داخلی استفاده می‌شود.

عرض ورق گالوانیزه چهارمحال و بختیاری بین 800 تا 1880 میلی‌متر و ضخامت آن بین 0.3 تا 2 میلی‌متر متغیر است.

 

زیرمجموعه های فولاد مبارکه

 

شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری

فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری، در اصل تولیدکننده مواد اولیه برای کارخانه فولاد مبارکه اصفهان است. محصولات این کارخانه شامل آهن اسفنجی و اسلب می‌شود که در حال حاضر تنها خط تولید سنگ‌آهن آن با ظرفیت 800 هزار تن در سال به بهره‌برداری رسیده است.

 

صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان

فولاد سنگان خراسان یکی دیگر از شرکت‌های وابسته به فولاد مبارکه است که فولاد خام تولید می‌کند. محصولات این کارخانه شامل کنستانتره آهن و گندله است که علاوه بر مصرف داخلی، به خارج از کشور نیز صادر می‌شود. ظرفیت تولید این مجتمع عظیم صنعتی، 10 میلیون تن در سال است که بخش عظیمی از مواد اولیه مورد نیاز فولاد مبارکه را تأمین می‌کند.

 

معرفی 5 کارخانه‌ برتر تولیدکننده‌ «ورق سیاه» در کشور
 
 

از سایر شرکت‌های وابسته به فولاد مبارکه اصفهان می‌توان به شرکت فلز تدارک شرکت نوین الکترود ارکان، هلدینگ سرمایه‌گذاری توکا فولاد و هلدینگ فولاد متیل اشاره کرد. برای خرید محصولات فولاد مبارکه اصفهان مثل ورق سیاه مبارکه و ورق گالوانیزه مبارکه، می‌توانید به صفحه مربوط به هر کدام در سایت آهنگر مراجعه کنید یا با کارشناسان فروش آهنگر تماس بگیرید.

سوالات متداول
سوالات متداول
پاسخ :

مجتمع فولاد سنگان بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد اولیه برای فولاد مبارکه است که سالانه 5 میلیون تن گندله و 5 میلیون تن کنستانتره تولید می‌کند.
 

پاسخ :

 محصولات کارخانه امیرکبیر کاشان شامل ورق گالوانیزه و ورق روغنی می‌شود.

ارسال نظر جدید