سیر صعودی قیمت آهن‌آلات در هفته اخیر

در این مقاله به برخی از علل افزایش قیمت مقاطع فولادی در روزهای اخیر پرداخته شده‌است.
انتشار: 1401/04/11
اخبار بروزرسانی: 1402/06/26
سیر صعودی قیمت آهن‌آلات در هفته اخیر

 

باتوجه به شرایط حاکم بر کشور ، هفته گذشته شاهد افزایش قیمت برخی مقاطع فولادی بودیم اما در همین حال برخی مقاطع با ثبات قیمت از این شرایط عبور کردند.

با شروع ماه‌های گرم سال و رونق گرفتن بازار ساخت و ساز ، افزایش نسبی قیمت آهن‌آلات، ساخت و ساز را به شدت تحت تاثیر قرار داده است همچنین هک شدن برخی از کارخانه‌های فولاد باعث کاهش عرضه  شمش و برخی دیگر از مواد اولیه شده است که این مورد خود به تنهایی تاثیر زیادی بر افزایش قیمت ها داشته است.

عامل دیگر این افزایش قیمت‌ها ، برگزاری مذاکرات برجام در قطر بوده که به گفته برخی رسانه‌ها نتیجه آن عدم توافق و دور شدن از آن بوده است. اولین تاثیر این مذاکرات ، با افزایش قیمت ارز در هفته گذشته نمایان شد که ترکش های آن بازار فولاد را نیز دربرگرفت.

قطعی برق در تابستان نیز موضوع تکراری دیگری است که هرچندوقت یکبار باعث شوک به بازار آهن و فولاد میشود.

 

بنظر شما قیمت ها طی روزهای آینده صعودی خواهد بود یا ترمز افزایش قیمت ها کشیده خواهد شد؟ نظرات خود را را با ما در میان بگذارید....

نظرات
mohammad
شنبه 11 تیر 1401
سلام قیمت های فولاد همانند سایر بازار های مالی شدیدا تحت تاثیر رویداد های سیاسی و به طبع آن قیمت ارز میباشد و تا وقتی ثبات را در این حوزه ها تجربه نخواهیم کرد. قیمت دلار در بهترین حالت (توافق برجام و رفع تحریم ها) کانال ۲۵ و۲۶ هزار تومانی را خواهد دید و قیمت میلگرد در کانال ۱۵ الی ۱۶ خواهد ایستاد و در صورت عدم توافق و پیچیده تر شدن موضوع هسته ای دلار به کانال ۴۰ الی ۴۵ افزایش شواهد رافت در این صورت انتظار میلگرد ۲۴ الی ۲۶ هزار تومان دور از انتظار نخواهد بود.
حمیدی
شنبه 11 تیر 1401
قطعا صعودی خواهد بود تا اخر تابستان
ارسال نظر جدید