چگونه به صورت اینترنتی میلگرد بخریم؟ راهنمای خرید اینترنتی میلگرد

مراحل خرید میلگرد به صورت آنلاین
انتشار: 1399/11/09
اخبار بروزرسانی: 1402/06/26
چگونه به صورت اینترنتی میلگرد بخریم؟ راهنمای خرید اینترنتی میلگرد
پادکست: راهنمای خرید میلگرد - 3:54 دقیقه

 

اگر از فعالان حوزه ساخت و ساز هستید و قصد خرید میلگرد را دارید، 3 راه برای شما وجود دارد:

  1. مراجعه به بازار آهن‌آلات شهرتان
  2. خرید از بورس کالا
  3. خرید اینترنتی میلگرد

 

فروشندگان بازار آهن‌آلات خرده فروش هستند و مقاطع فولادی را در تناژ پایین از کارخانه یا بنگاه‌ها خریداری می‌کنند. معمولا خرید از بازار آهن هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت، چراکه قیمت میلگرد موجود در بازار بالاتر از بورس کالا و درب کارخانه است. خرید از بورس نیز روند پیچیده‌ای دارد. ثبت‌نام، ثبت سفارش و ارسال آن زمان زیادی از شما می‌گیرد. همچنین به علت تعیین کف خرید روی تناژهای بالا، احتمالاً مجبور می‌شوید بیشتر از نیازتان خرید کنید.

در حال حاضر با روند رو به رشد فروش اینترنتی در کشور، آسان‌ترین راه برای شما خرید اینترنتی میلگرد است. قیمت آهن در فروشگاه‌های اینترنتی همچون آهنگر، رقابتی است و می‌توانید اکثر مقاطع فولادی را از آن‌ها با قیمتی ارزان‌تر از بازار بخرید. در این مقاله برای شما توضیح می‌دهیم که پیش از خرید میلگرد چه چیزهایی باید بدانید و چگونه از آهنگر آنلاین میلگرد بخرید.

 

 

میلگرد شاخه ای

 

قبل از خرید آنلاین میلگرد، چه چیزهایی باید بدانید؟

پیش از خرید آنلاین میلگرد، بایستی در حوزه‌های زیر اطلاعات کسب کنید:

 

1. اطلاعات فنی

اطلاعات فنی در مورد گرید و تعداد مورد نیاز میلگرد را می‌توانید بر اساس نقشه‌های سازه و آرماتوربندی به دست آورید؛ البته مشورت با مهندس سازه در این مورد ضروری است. با مطالعه راهنمای خرید میلگرد می‌توانید علاوه بر کسب اطلاعات فنی در مورد انواع میلگرد، معتبرترین کارخانه‌های تولیدکننده آن‌ها را نیز بشناسید. البته مراجعه به جدول اشتال هم می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

 

2. جدول اشتال میلگرد

از جمله ابزارهایی که در تخمین میلگرد مورد نیازتان به شما کمک می‌کند، جدول اشتال میلگرد است. با استفاده از این جدول می‌توان وزن مخصوص هر سایز میلگرد را به ازای هر متر به دست آورید. از آنجایی که مساحت و محیط هر سایز میلگرد در جدول اشتال وجود دارد، از آن برای به دست آوردن حداقل آرماتور به کار رفته در بتن مسلح نیز استفاده می‌شود.

 

 

3. وضعیت بازار میلگرد

در حال حاضر با یک جستجوی ساده می‌توانید به راحتی در مورد وضعیت بازار آهن و فولاد اطلاعات کسب کنید. گزارش هفتگی بازار آهن شامل موارد زیر است:

  • >تحلیل عوامل اثرگذار بر بازار آهن و فولاد؛ مثل قیمت ارز
  • >تغییرات قیمت مقاطع فولادی مختلف
  • >پیش‌بینی وضعیت قیمت‌ها در هفته آینده

با مطالعه گزارش هفتگی بازار آهن‌ می‌توانید در مورد زمان خرید میلگرد به درستی تصمیم بگیرید.

 

4. آشنایی با استاندارد میلگرد

آشنایی با استانداردهای میلگرد به شما این اطمینان را می‌دهد که میلگرد انتخابی‌تان از چه روش‌هایی تولید شده و چه قوانینی را رعایت کرده است. اطلاع از نوع استاندارد استفاده شده در تولید میلگرد، کمک چشمگیری هنگام خرید میلگرد به شما خواهد کرد. مهم‌ترین این استانداردها نیز استاندارد روسی GOST 5781 است.

 

فرآیند خرید آنلاین میلگرد از آهنگر چگونه است؟

خرید اینترنتی میلگرد از آهنگر 4 مرحله دارد:

 

مراحل خرید میلگرد از آهنگر

 

 

1. قیمت‌های روز را ببینید و سفارش اولیه‌تان را ثبت کنید

قیمت مقاطع فولادی مختلف مانند میلگرد به صورت روزانه روی سایت آهنگر قرار داده می‌شود. علت پایین بودن این قیمت‌ها، خرید بدون واسطه از کارخانه است.

پس از مشاهده قیمت، به 2 روش می‌توانید خریدتان را آغاز کنید: تماس تلفنی یا ثبت سفارش اولیه در سایت.

پیشنهاد می‌کنیم اگر عجله دارید از تماس تلفنی استفاده کنید؛ چراکه این روش زمان ثبت سفارش قطعی شما را جلو می‌اندازد. در غیر این صورت با ثبت سفارش در سایت، کارشناسان واحد فروش آهنگر حداکثر تا 30 دقیقه بعد با شما تماس خواهند گرفت.

 

 

2. اعلام قیمت و صدور پیش‌فاکتور توسط کارشناسان فروش

کارخانه‌های مختلف قیمت میلگرد تولیدی خود را معمولاً هر روز بین ساعت 10:30 تا 12:30 اعلام می‌کنند. پس از برقراری تماس با واحد فروش و اخذ صورت سفارش، ابتدا موجود بودن سفارش میلگرد شما در انبار بررسی می‌شود. پس از آن در صورتی که قیمت روز توسط کارخانه اعلام شده باشد، قیمت به شما اعلام شده و در صورت تائید، پیش‌فاکتور برایتان صادر می‌شود.

پس از صدور پیش‌فاکتور، شما می‌توانید در مورد نهایی کردن خرید خود تصمیم بگیرید. کارشناسان فروش ما در این مرحله با شما تماس گرفته و به شما در تصمیم‌گیری نهایی کمک می‌کنند.

 

بندیل میلگرد

 

3. میلگرد مورد نیاز شما تامین می‌شود

پس از تائید و واریز مبلغ پیش‌فاکتور توسط شما، میلگرد مورد نیازتان توسط واحد تأمین، تهیه می‌شود. پس از آن کارشناسان فروش با شما تماس می‌گیرند تا در مورد نحوه ارسال بار هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

همچنین شما می‌توانید انتخاب کنید که سفارش میلگرد شما از درب کارخانه، انبار قم یا انبار تهران آهنگر ارسال شود. در صورت انتخاب انبار قم، ارسال بار در همان روز سفارش انجام می‌شود؛ اما بسته به محل پروژه شما، بین 1 تا 7 روز طول می‌کشد تا سفارش به دستتان برسد.

 

4. ارسال بار به محل پروژه شما

برای بارگیری میلگرد، به 2 روش می‌توانید عمل کنید: معرفی باربری و خودرو از سمت خودتان یا ارسال بار توسط آهنگر.

در صورتی که قصد دارید بارگیری توسط راننده یا باربری معتمد شما انجام شود، بایستی مشخصات خودرو و راننده را به واحد فروش اعلام کنید تا هماهنگی‌های لازم برای تحویل بار در ساعات اداری انجام شود. در صورت انتخاب روش دوم، کارشناسان فروش هزینه ارسال را از باربری معتمد استعلام کرده و نتیجه را به شما اعلام می‌کنند. مرحله بعدی، ارسال پیش‌نویس فاکتور و پرداخت مانده حساب است. پس از آن بار میلگرد شما ارسال خواهد شد.

آهنگر تنها از طریق صدور فاکتور رسمی نسبت به فروش آهن‌آلات اقدام می‌کند؛ که این فاکتور رسمی، 2 روز پس از بارگیری صادر می‌شود. زمانی که بار میلگرد به دستتان رسید و کیفیت تضمین شده توسط کارشناسان فروش را نداشت، می‌توانید نسبت به بازگرداندن آن اقدام کرده و هزینه پرداخت شده را پس بگیرید.

با رعایت نکات بالا به هنگام خرید اینترنتی میلگرد، این اطمینان را داشته باشید که بهترین تجربه را در این زمینه کسب خواهید کرد.

قبل از خرید میلگرد ببینید! (راهنمای خرید میلگرد)
میلگرد از آن مقاطع فولادی است که همیشه کاربرد زیادی داشته و تقاضا هم برای آن زیاد بوده است. خوب است قبل از خرید میلگرد، سوالات متداول مشتریان ما را با جواب‌هایش بشنوید.
سوالات متداول
سوالات متداول
پاسخ :

اگر میلگرد را به صورت بندیل خریداری کرده‌اید، پلاک فلزی متصل به بندیل را با فاکتور خرید مطابقت دهید و اگر به صورت شاخه‌ای خریداری کرده‌اید، علامت اختصاری حک شده روی هر شاخه را با برند انتخابی خود مقایسه کنید.

پاسخ :

در جدول اشتال میلگرد، سایز، ضخامت، طول، قطر و وزن هر میلگرد آمده که به راحتی با استفاده از آن می‌توانید تمامی اطلاعات مورد نظر خود را بیابید.

نظرات
عباس فلاح
سه شنبه 21 اردیبهشت 1400
برای خرید اینترنتی باید حتما تماس هم بگیرم؟
مدیر سایت
سه شنبه 21 اردیبهشت 1400
برای دریافت پیش فاکتور و نهایی کردن خرید بله. البته بعد از سفارش در سایت می تونید شماره تماستون رو قرار بدید تا کارشناسان فروش ما با شما تماس بگیرن. 
ارسال نظر جدید