تحلیل جامع بازار میلگرد

تحلیل هفتگی قیمت میلگرد را در این مقاله بخوانید
انتشار: 1399/11/11
اخبار بروزرسانی: 1402/06/26
تحلیل جامع بازار میلگرد

 

میلگرد یا همان Rebar، یک مقطع فولادی پرکاربرد است که تمامی افراد فعال در حوزه ساخت و ساز با چالش‌های خرید آن آشنا هستند. پیش از خرید میلگرد، داشتن اطلاعات فنی و آگاهی از وضعیت بازار میلگرد، ضروری است.

 

اطلاعات فنی مثل تفاوت انواع میلگرد، استانداردهای ساخت، روش‌های تولید و ... را می‌توانید با مطالعه راهنمای خرید میلگرد کسب کنید. در مورد قیمت میلگرد و وضعیت بازار نیز می‌توانید با مطالعه تحلیل‌های بازار آهن و فولاد، به آگاهی لازم دست پیدا کنید.

 

قیمت میلگرد به چند عامل ثابت مثل روش تولید، کیفیت ساخت، سایز، گرید و نوع فولاد مورد استفاده بستگی دارد؛ اما قیمت آهن و قیمت ارز، عواملی هستند که بر تغییرات قیمت میلگرد اثرگذار هستند و تغییر آن‌ها، می‌تواند موجب نوسان در بازار میلگرد شود. جهت مطالعه تغییرات این عوامل و اثرات آن‌ها، می‌توانید تحلیل‌های هفتگی بازار میلگرد را مطالعه کنید:

 

 

تغییرات قیمت میلگرد در دی‌ماه 99 چگونه بود؟

قیمت میلگرد در اول دی‌ماه 12،100 تومان و در روز سی‌ام دی‌ماه 12،500 تومان بوده است. اگر تنها به قیمت میلگرد در روزهای ابتدایی و انتهایی دی‌ماه 99 نگاه بیاندازیم، تفاوت چندانی را مشاهده نخواهیم کرد. اما اگر نگاهی جامع‌تر به تحلیل قیمت میلگرد در دی‌ماه داشته باشیم خواهیم دید که قیمت میلگرد در دی‌ماه 99 نوسانات زیادی را تجربه کرده و در بازه‌هایی به کانال 13 هزار تومان نیز وارد شده است.

به نظر می‌رسد اجرای نادرست شیوه نامه فولادی وزارت سمت و افزایش قیمت فولاد در کشورهای مشترک‌المنافع یا همان (Commonwealth of independent states) CIS، باعث آشفتگی قیمت میلگرد در بازار داخل شد.

 

قیمت میلگرد در بهمن 99 چقدر تغییر کرد؟

 

تحلیل تغییرات قیمت میلگرد در بهمن‌ماه 99

بازار میلگرد در بهمن‌ماه 99 شرایط آرامی را سپری کرد و در تمام روزهای این ماه در کانال 12 هزار تومان قرار داشت. کاهش قیمت‌ جهانی فولاد، ثبات بازار ارز و انتشار برخی اخبار مربوط به اصلاح مصوبه‌های دولتی از جمله عواملی بود که باعث شد قیمت میلگرد در بهمن ماه 99 با نوسانات زیادی همراه نباشد.

 

وضعیت بازار میلگرد در هفته اول بهمن 99 چگونه بود؟

عوامل زیادی بر تحلیل وضعیت بازار میلگرد در هفته اول بهمن 99 اثرگذار بودند. مهم‌ترین عامل، شروع به کار رئیس‌جمهور جدید آمریکا بود که اثر روانی مثبتی بر بازار داشت. قیمت دلار تقریباً ثابت باقی ماند و قیمت یورو کاهش یافت.

این تغییرات روی قیمت اکثر مقاطع فولادی همچون میلگرد نیز اثر داشت و باعث شد تا قیمت آن‌ها در هفته اول بهمن 99، تقریباً ثابت باقی بماند.

 

وضعیت بازار میلگرد در هفته دوم بهمن 99 چگونه بود؟

اثر روانی تغییرات سیاسی آمریکا بر وضعیت بازار میلگرد در هفته دوم بهمن 99 نیز ادامه داشت. تغییرات اندک در قیمت ارز و ادامه روند کاهش تقاضا در بورس کالا، منجر به ثبات قیمت آهن و میلگرد در این هفته شد.

 

وضعیت بازار میلگرد در هفته سوم بهمن 99 چگونه بود؟

بازار میلگرد در هفته سوم بهمن ماه 99 از ثبات نسبی برخوردار بود و قیمت این محصول در کانال 12000 تومان باقی ماند. شاید بتوان عدم افزایش قیمت‌های جهانی فولاد را مهمترین عامل پایداری قیمت میلگرد در بازار دانست. به نظر می‌رسد برقراری آرامش در بازار آهن و فولاد سبب شده تا تقاضا در بورس کالا بالا برود به نحوی که تقریبا نیمی از مقاطع فولادی عرضه شده در بورس کالا در هفته سوم بهمن ماه مورد معامله قرار گرفت. اگر شرایط به همین ترتیب پیش برود می‌توان آینده خوبی را برای بازار آهن و فولاد متصور شد.

 

وضعیت بازار میلگرد در تاریخ 18 تا 23 بهمن 99 چگونه بود؟

در هفته منتهی به 23 بهمن، عواملی مانند تعیین وضعیت برجام، موجب شدند که قیمت ارز اندکی افزایش پیدا کند و همین موضوع بر وضعیت بازار میلگرد در تاریخ 18 تا 23 بهمن 99 نیز اثرگذار بود. در این هفته، قیمت میلگرد در کانال 12000 تومان باقی ماند اما در صورت ادامه این روند افزایش قیمت، به احتمال زیاد وارد کانال 13000 تومان می‌شود. همچنین نزدیکی به شب عید و دادن شوک به بازار توسط تولیدکنندگان، یکی دیگر از عواملی است که قیمت میلگرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 

وضعیت بازار میلگرد در تاریخ 25 تا 30 بهمن 99 چگونه بود؟

در هفته پایانی بهمن‌ماه 99، عواملی مانند نوسانات نرخ ارز نیمایی و تأثیر آن بر نرخ فولاد صادراتی، سبب شد که قیمت مقاطع فولادی صادراتی مانند تیرآهن، دچار نوسان شود. وضعیت بازار میلگرد در تاریخ 25 تا 30 بهمن 99 ثبات چندانی نداشت اما قیمت میلگرد اکثر کارخانه‌ها مانند ذوب‌آهن اصفهان و فولاد ظفر بناب با وجود افزایش نسبی در مقایسه با هفته گذشته، در ابتدا و انتهای هفته یکی بود.

 

تغییرات قیمت میلگرد در اسفند 99

 

قیمت میلگرد در اسفند 99 چقدر تغییر کرد؟

در اسفندماه 99 تغییرات شیوه‌نامه فولادی و رفع وابستگی قیمت میلگرد به قیمت ارز نیمایی و قیمت جهانی فولاد، منجر به ثبات قیمت میلگرد شد. تحلیل اسفند 99 بازار میلگرد، نشان می‌دهد که قیمت این مقطع فولادی در این ماه، در کانال 12.000 تومان باقی ماند.

 

وضعیت بازار میلگرد در تاریخ 2 تا 7 اسفند 99 چگونه بود؟

هفته اول اسفند 99 برخلاف سال‌های قبل با ثبات و حتی کاهش قیمت فولاد همراه بود. در این هفته امید به بازگشت امریکا به برجام و کاهش قیمت‌ها سبب شد که تقاضای میلگرد کمتر شود. این امر را می‌توان یکی از عوامل کاهش قیمت‌ها برای تحلیل قیمت میلگرد در هفته اول اسفند 99 در نظر گرفت. از سوی دیگر شورای رقابت اجرای شیوه نامه جدید را لغو و قیمت پایه میلگرد بر اساس قیمت میانگین موزون معامله شده در هفته گذشته‌اش تعیین شد. این عامل نیز به واقعی‌تر شدن و کاهش قیمت میلگرد در بازار کمک کرد.

 

وضعیت بازار میلگرد در سال 1400

 

بازار میلگرد در سال 1400 چقدر نوسان داشت؟

در سال 1400 باید منتظر چه اتفاقاتی در بازار آهن و فولاد باشیم و قیمت میلگرد چه تغییری خواهد کرد؟ برای تحلیل و پیش بینی بازار میلگرد در سال 1400 نیاز به اطلاعات دقیقی است در ادامه این صفحه با ما همراه باشید تا ماه به ماه شما را از تغییرات بازار میلگرد آگاه کنیم.

 

نوسانات قیمت میلگرد در فروردین 1400 چقدر بود؟

در تحلیل نوسان قیمت میلگرد در فروردین 1400 باید گفت باوجود کاهش نرخ ارز، به دلیل افزایش قیمت جهانی فولاد قیمت میلگرد هم افزایش یافته است. بر اساس گزارش metalbulletin، قیمت شمش حوزه CIS در این ماه، به بالای 600 دلار رسید. 

 

وضعیت بازار میلگرد در اردیبهشت 1400 چگونه بود؟

وضعیت بازار میلگرد در اریبهشت 1400 با سردرگمی همراه بود. به نحوی که باوجود کاهش نرخ ارز، قیمت میلگرد همچنان در بازار افزایش یافت. این مسئله باعث شده تا خریداران نیز در انتظار کاهش قیمتها در بازار باشند و تقاضای میلگرد در بازار بسیار کم شود. اما گویا این موضوع چندان تولیدکنندگان را دچار نگرانی کرده زیرا با توجه به قیمت جهانی فولاد سود آنها در صادرات میلگرد خواهد بود.

 

تغییرات قیمت میلگرد در خردادماه 1400 تا چه حد بود؟

آن‌طور که گزارش بازار میلگرد در خردادماه 1400 نشان می‌دهد، قیمت میلگرد همچنان روند افزایشی داشت البته با شیبی ملایم. البته همچنان تقاضا در بازار کم بود زیرا خریداران در انتظار نتایج انتخابات بودند. باید دید در تیرماه پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات چه اتفاقاتی در بازار آهن و فولاد رخ می‌دهد.

نظرات
مجید صادقی
چهارشنبه 16 تیر 1400
قیمت میلگرد در سایزهای مختلف متفاوته؟
مدیر سایت
چهارشنبه 16 تیر 1400
بله قیمت ریزبارها معمولا نسبت به درشت بارها به اندازه کیلویی 200 تا 300 تومان بالا بود دارد.
حمیدرضا صدری
پنجشنبه 20 خرداد 1400
قیمت ها در خرداد ماه چجوری بود؟
مدیر سایت
پنجشنبه 20 خرداد 1400
قیمت برخی از مقاطع مثل میلگرد متاسفانه در خرداد 1400  افزایش یافت.
نرگس صبوری
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400
ممنون. تحلیل بقیه مقاطع فولادی رو هم دارید؟
مدیر سایت
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400
سپاس از توجهتون. بله تحلیلهایی مربوط به تیرآهن و قوطی و پروفیل روی سایت آسرون موجود است. شما همچین میتوانید به صفحه تحلیل هفتگی بازار آهن و فولاد آسرون هم سری بزنید.
ارسال نظر جدید